В багатьох з нас час від часу з’являється потреба в фотографіях: для себе, для роботи чи хобі, іноді для того, щоб здати в оренду щось чи вдало продати. На цю тему багато чого вже написано, погугліть. А я хочу поділитись своїм власним досвідом, адже 15 років була активним замовником фотосесій для різних брендів та компаній і вже 4 роки надаю ці послуги як фотограф сама. Давайте обговоримо 5 важливих етапів вибору найкращого фотографа детальніше.

  1. Спершу, вирішіть, що саме необхідно зняти. Який напрям? У кожного фотографа є своя спеціалізація. У професійних – вона вузька, тому й якісна. Приклад із життя: у моїх знайомих свій немаленькій бізнес. Нещодавно вони замовили фотозйомку всієї команди та робочих процесів у офісі в одного відомого фотографа. В мене виникло тільки одне запитання: чому для бізнесфотосесії вони вибрали фотографа, який зазвичай знімає пологи? Погодьтесь, це не дуже логічно.

Порада №1 – зрозумійте напрям необхідної фотозйомки та шукайте фахівця своєї справи.

  1. Визначте бюджет на фотозйомку. Я знаю фотографів, які працюють за 500 грн пакет «Все враховано», а також знаю тих, чий прайс стартує від 1000 у.о. Я впевнена, що у вас є приблизне розуміння комфортної суми. Окремо якось напишу, що може входити в фотосессію й з яких частин формується ціна. А поки що підійде приблизна відповідь. Наприклад, я готова сплатити 3000 – 5000 грн за фотосесію для власного сайту.

Порада №2: Ваш бюджет.

  1. Йдемо далі. Подумайте, навіщо Вам потрібні фотографії? Для яких цілей? Це важливий момент, який надалі допоможе поставити точну задачу фотографу, визначити, що саме з його послуг потрібно, а що ні. Скільки необхідно цих фотографій в результаті, в якому форматі, якої якості, що будете робити з ними далі? Наприклад, фотографії потрібні для оформлення сторінки в Інстаграм (дуже чітка умова, повірте). Або я хочу вибрати 1 найкращу фотографію всієї родини, потім замовити картину й подарувати бабусі на ювілей. Або я хочу після зйомки красиву фотокнигу. Чи мені треба оновити аватарку в ЛінкдІн, щоб швидче знайти роботу. Це все дуже різні задачі, відповідно й рішення в них теж різні.

Порада №3: мета фотозйомки та її майбутне використання.

  1. Де ж шукати фотографа? Моя порада проста. Подумайте де і як Ви в останнє шукали, наприклад, стоматолога? Чи фітнес-тренера? Вчителя англійскої мови? Або няню дітям? Такий самий метод використовуйте й при пошуку фотографа. Для когось важливі рейтинги, для інших – відгуки знайомих чи наявність дипломів. Хтось враховує тільки досід. Правда буде десь посередині 😊. Коли знайдете 2-3 варіанти, подивіться їхні сторінки в соц.мережах та перепровірте сайти, щоб ближче познайомитись з портфоліо кожного фотографа.

Порада №4: шукаєте звичним шляхом, якому довіряєте.

  1. Як швидко зрозуміти підходить фотограф чи ні? Дуже просто – зустріньтесь з ним/нею. Якщо особисто зустріч не можлива, проведіть її онлайн. Але наголошую, не дзвінок, не переписка, важлива саме зустріч. Щоб побачити людину, поставити питання, подивитись на реакцію, відповіді. Як поводиться, як говорить, який стиль: чи голосний, чи ні; махає руками, чи тихий й спокійний; говорить з матами, чи цитує вірші Шевченка. Ви відразу побачите ваш варіант. Подумайте, буде Вам комфортно працювати разом? Викликає ця людина довіру? Інтуїція теж підкаже.

Пункт №5: проведіть зустріч, зробіть остаточний вибір.

Окремо напишу, які питання варто ставити фотографу, а також, що важливо обговорити до замовлення фотосессії. А поки що, відмічайте зірочки нижче, якщо інформація була корисною, буду писати частіше😊.